Zad.1
Cenę lustra obniżono dwukrotnie. Najpierw o 20%, a następnie o 30%. Ostateczna cena to 2 240zł. Ile lustro kosztowało na początku?
Zad.2
Planując wakacje rodzina Nowaków przeznaczyła pewną kwotę na wyżywienie. W pierwszym tygodniu wydano 30% tek kwoty, w drugim o 60zl mniej niż w pierwszym, a w trzecim połowę tego co zostało. Na czwarty tydzień rodzina ma 270zł. Oblicz kwotę, którą rodzina przeznaczyła na wyżywienie.
Cenę lustra obniżono dwukrotnie. Najpierw o 20%, a następnie o 30%. Ostateczna cena to 2 240zł. Ile lustro kosztowało na początku?
Zad.2
Planując wakacje rodzina Nowaków przeznaczyła pewną kwotę na wyżywienie. W pierwszym tygodniu wydano 30% tek kwoty, w drugim o 60zl mniej niż w pierwszym, a w trzecim połowę tego co zostało. Na czwarty tydzień rodzina ma 270zł. Oblicz kwotę, którą rodzina przeznaczyła na wyżywienie.
Komentarze
Prześlij komentarz